Stocznia Cesarska, Wyspa Ostrów
Obraz pochodzi z 1905 r.  Dodano: 2018-05-02 16:42

Stocznia Cesarska, Wyspa Ostrów

Martwa Wisła przy Stoczni Cesarskiej, dok pływający, jeden z pancerników obrony wybrzeża, klasy Siegfried

Twierdza Wisłoujście.

Twierdza Wisłoujście z hełmem z końca XIX wieku.

Stocznia Schichaua

Ulica Doki (Werftgasse) i Stocznia Schichaua. Widok z nieistniejącego Bastionu św. Jakuba. Na pierwszym planie fosa bastionu, po lewej fabryka margaryny Dalitz i Spółka, w głębi hale stoczniowe i pochylnia. Po prawej fosa zewnętrzna i fragment terenów Stoczni Cesarskiej, Martwa Wisła i w tle Ostrów (Holm). (Ok. 1895) [IDX:3297,674]
1980-08

Pod Bramą nr 2

Nabożeństwo podczas strajku pod Bramą nr 2. Autor: Marek Kaliszczak
1931-08

Okręty szkolne włoskiej Marynarki Wojennej Amerigo Vespucci i Cristoforo Colombo

Fotografia ukazuje dwa włoskie żaglowce szkolące marynarzy na potrzeby włoskiej marynarki wojennej, zacumowane przy nabrzeżu Danziger Waggonfabrik AG (Stocznia Północna). Bliżej widoczny jest SV Amerigo Vespucci (zbudowany 1931), w głębi SV Cristoforo Colombo (zbudowany 1928). Obie jednostki przybyły 26 sierpnia 1931 r. wpierw do portu w Gdyni, skąd następnego dnia, udały się do Gdańska. Jako okręty szkolne będące w władaniu marynarki wojennej, oba były uzbrojone w 4 działa kalibru 70mm oraz 4 ckm-y a na pokład zabierały ok. 370 osób załogi stałej i szkolnej. SV Amerigo Vespucci pływa po dziś dzień jako jednostka szkolna włoskiej Marina Militare, natomiast SV Cristoforo Colombo po wojnie trafił do Związku Sowieckiego w ramach reparacji wojennych i przemianowany na okręt pn Dunaj i po nie do końca znanym wydarzeniu w roku 1959, został wycofany z służby a następnie w roku 1961 zezłomowany.
ok. 1900

Twierdza Wisłoujście

Brak opisu
1911