Kanał Raduni z Mostu Chlebowego
Obraz pochodzi z 1971-05-01.  Dodano: 2018-07-17 19:30

Kanał Raduni z Mostu Chlebowego

Widok z Mostu Chlebowego na Kanale Raduni, w kierunku siedziby KW PZPR w Gdańsku.

1935

Skrzyżowanie Korzennej i Kaszubskiego Targu

Nieistniejące dziś skrzyżowanie ulicy Korzennej (Pfefferstadt) i Targu Kaszubskiego (Kassubischer Markt). Pośrodku widoczny budynek, w którym mieściła się redakcja „Gazety Gdańskiej” i księgarnia kolejowa „Ruch”.(Fot. Witold Kledzik, 1935) [IDX:2179,781]
ok. 1930

Most Chlebowy i Ratusz Staromiejski

Widok z ul. Na Piaskach na Most Chlebowy i ratusz Staromiejski przy ul. Korzennej. Z prawej strony fragmencik ul. Wielkie Młyny i budynek destylarni "W. Stremlow".
1973

Budynek NOT

Widok na budowany obiekt będący siedzibą oddziału Naczelnej Organizacji technicznej w Gdańsku. Na pierwszym planie Kanał Raduni i z prawej fragment tzw "tarczy" na której posadowiony jest Wielki Młyn. W tle widoczny zbiornik gazu przy ul. Wałowej. Autor: Marek Kaliszczak
1974

Wielki Młyn i kościół św. Katarzyny

Widok z Mostu Chlebowego, z jeszcze ceglanym murkiem-barierką, w kierunku Wielkiego Młyna i kościoła św. Katarzyny. "Tarcza" już pozbawiona nadbudówki okrętowej w której najpierw urządzono niewielką wystawę przemysłu okrętowego a następnie umieszczono tu "Studio nagrań", gdzie można było nagrać sobie pocztówkę dźwiękową. Jak widać po otwartym okienku w Wlk Młynie oraz paru stolikach na "Tarczy", prowadzona była tu jakaś sezonowa sprzedaż.

Dom Cechu Młynarzy z kościołem św. Katarzyny.

Stare Miasto, widok na wyspę z Domem Cechu Młynarzy, szczytem Wielkiego Młyna i kościołem św. Katarzyny w tle.
1920

Kamienice przy ulicy Korzennej

Secesyjne, nieistniejące dziś kamienice przy ulicy Korzennej (Neuer Pfefferstadt), między Kaschubischer Markti Hansaplatz. (Ok. 1920) [IDX:2325,755]