Dom Cechu Młynarzy z kościołem św. Katarzyny.
Obraz pochodzi z ok. 1910 r.  Dodano: 2018-07-19 22:03

Dom Cechu Młynarzy z kościołem św. Katarzyny.

Stare Miasto, widok na wyspę z Domem Cechu Młynarzy, szczytem Wielkiego Młyna i kościołem św. Katarzyny w tle.

1940

Kamieniczki przy Podmłyńskiej

Nieistniejące rokokowe kamienice i dom ryglowy przy ulicy Podmłyńskiej (Kleine Mühlengasse). W głębi, po prawej Wielki Młyn i fragment kościoła św. Katarzyny.(Ok. 1940) [IDX:1918,965]
1903

Widok z mostu na ulicy Korzennej

Nieistniejący fragment ulicy An der Grossen Mühle, oraz wyspa na Kanale Raduni z Domem Cechu Młynarzy. Po lewej destylarnia z restauracją „W. Stremlow”, budynki Towarzystwa Niemieckiej Misji, Kościoła Jezusa Chrystusa i Szkoły Zawodu i Rzemiosła. Obecnie nie istnieją. (Ok. 1903) [IDX:1922,869]

Dom Cechu Młynarzy

Niewielka wysepka na Kanale Raduni zwana Tarczą, z Domem Cechu Młynarzy. W głębi szczyt Wielkiego Młyna oraz kościół św. Katarzyny. Z lewej nieistniejąca zabudowa przy ul. Wielkie Młyny (An der Große Mühle) i widoczne hełmy Szkoły Dokształcającej, współcześnie znajdziemy tu Plac Heweliusza.
1975

Kościół św. Katarzyny

Trwa montaż narożnych hełmów na wieży kościoła. Zdjęcie: Marek Kaliszczak
1973

Budynek NOT

Widok na budowany obiekt będący siedzibą oddziału Naczelnej Organizacji technicznej w Gdańsku. Na pierwszym planie Kanał Raduni i z prawej fragment tzw "tarczy" na której posadowiony jest Wielki Młyn. W tle widoczny zbiornik gazu przy ul. Wałowej. Autor: Marek Kaliszczak
ok. 1900

Wielki Młyn i kościół św. Katarzyny

Widok z ul. Na Piaskach na Wielki Młyn i wieżę kościoła św. Katarzyny. Z prawej strony widoczny niewielki fragment Domu Cechu Młynarzy, przeniesionego na "Tarczę" w roku 1894, pośrodku Brama Cechu Młynarzy.