Tramwaj na Wałach Jagiellońskich.
Obraz pochodzi z 1957 r.  Dodano: 2018-07-23 23:34

Tramwaj na Wałach Jagiellońskich.

Tramwaj na Wałach Jagiellońskich. W głębi odbudowana po wojnie pierzeja oraz siedziba KW PZPR.

Wały Jagiellońskie.

Wagon silnikowy nr 1261 z doczepą typu "4ND" i "ND" obsługuje linię 3 na trasie z Nowego Portu do Targu Węglowego. W tamtych czasach Wały Jagiellońskie sprawiały raczej wrażenie jakieś bocznej ulicy aniżeli głównej arterii miasta.
1920

Skrzyżowanie ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko

Zbieg ulic Hucisko (Silberhütte) i Wały Jagiellońskie (Elisabethwall i Dominikswall) od strony Huciska. W głębi Targ Drzewny (Holzmarkt) z Pomnikiem Wojennym, po lewej hotel „Deutsches Haus”. (Ok.1920) [IDX:1771,669]

Cesarz Wilhelm II wraz z córką Victorią Luisą

Odbiór parady Leibhusaren Regiment I i II (I i II Pułk Huzarów Śmierci) oraz innych jednostek wojskowych stacjonujących w Gdańsku, przed siedzibą dowództwa XVII Korpusu Armijnego. W tle z lewej zabudowa Dominikswall (Wały Jagiellońskie), w prawo zabudowa Kleine Irrgarten.
1920-02

Przemarsz francuskich wojsk rozjemczych

Brak opisu
1902

Widok z Targu Drzewnego w kierunku Huciska

Wylot Targu Drzewnego (Holzmarkt) w kierunku Huciska(Silberhütte). Po prawej hotel „Deutsches Haus”, w głębi nieistniejący gmach Zarządu Prowincji (później Sejm Wolnego Miasta) przy Nowych Ogrodach (Neugarten). (Ok. 1902-3) [IDX:1767,750]
1910

Parada wojskowa z udziałem cesarza Wilhelma II

Parada wojskowa z udziałem cesarza Niemiec Wilhelma II (tyłem) oraz jego ukochanej córki Victorii Luizy. Obydwoje w strojach paradnych Leibhusaren Regiment I i II (Huzarów Śmierci pułk nr 1 i 2) odbierają defiladę pod gmachem Generalkommando. W tle budynki przy ul. Dominikswall (dziś Wały Jagiellońskie) oraz Kleine Irrgarten (Mały Błędnik).