Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Tramwaj na przystanku Miszewskiego.
Obraz pochodzi z 1966 r. 
  Wyświetlono: 1293 , Lubi: 0.      

Tramwaj na przystanku Miszewskiego.

Tramwaj na przystanku Miszewskiego.

Podobne zasoby:

ok. 1970

Tramwaje na Targu Węglowym.

Tramwaj wyjeżdża z Targu Węglowego. Mija nowy budynek Teatru Miejskiego. W głębi Wieża Więzienna i Dwór Bractwa św. Jerzego.
1895

Widok z ulicy na Forsthaus

Końcowy fragment Jäschkentalerweg (Jaśkowa Dolina) i widoczna w oddali restauracja w stylu szwajcarskim Forsthaus. W prawo widoczny letni ogródek restauracyjny a poniżej tereny jeszcze nie wykorzystane pod korty tenisowe.
1908

Szkoła dla dziewcząt i chłopców Idy Sellmann (Höhere Mädchenschule und Knabenvorschule I. Sellmann)

Nowa szkoła (od 1908 r) dla chłopców i dziewcząt założycielki Idy Sellmann znalazła się przy ul. Ferberweg (Miszewskiego). W swych murach mieściła także internat, który od roku 1913 zamieniono na przedszkole. W roku 1914 szkoła zmieniłą funckję oraz nazwę i zwała się Lyzeum I. Sellmann. W roku 1920 placówką kierowała Gertruda Lehmann-Kinast a rok później tj w roku 1921 gdy miasto przejęło obiekt znów zmieniono nazwę na Deutsches Lyzeum. Budynek od czasu wojny nie istnieje.
1905

Kamienice przy Podwalu Grodzkim

Budynki położone naprzeciwko dworca głównego, położone wzdłuż ul. Podwale Grodzkie. Z prawej hotel "Norddeutscher Hof", pośrodku widoczny wjazd w nieistniejącą już ul. Kaschubischer Markt, z lewej wejście główne dworca.
1981-08

Tramwaj na Placu Solidarności

Oznaczony historyczną datą, tramwaj Konstal 102N na pętli tramwajowej w pobliżu wejścia na teren stoczni przez Bramę nr 2, podczas obchodów 1 rocznicy wybuchu strajków sierpniowych. W tle widoczne budynki położone przy ul. Jana z Kolna. Autor: Marek Kaliszczak
1906

Ulica Szeroka

Fragment ulicy Szerokiej z wysokości ul. Księżej w kierunku Targu Drzewnego.