Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Zieleniak.
Obraz pochodzi z 1971 r. 
  Wyświetlono: 1311 , Lubi: 0.      

Zieleniak.

Tramwaj na Podwalu Grodzkim.

Podobne zasoby:

1887

Brama i Bastion św. Jakuba

Brak opisu
ok. 1910

Ulica Korzenna / Pomnik przy Wałach Jagiellońskich.

Większe zdjęcie pokazuje kamienice u wylotu ulicy Korzennej. Z prawej przebiegałaby ulica Podwale Grodzkie, z lewej Rajska. Mniejsze, to pomnik Wilhelma I przed Bramą Wyżynną. W tle widać zabudowę Wałów Jagiellońskich.
ok. 1910

Willa, siedziba Prezydenta Prowincji

Budynek na rogu Am Olivaer Tor (Dyrekcyjnej) i Placu Hanzy który był siedzibą prezydenta Zarządu Prowincji. W czasie trwania Wolnego Miasta Gdańska, zamieszkiwał tu Prezydent gdańskiego Senatu.
1912

Wejście na ulicę Korzenną

Ulica Korzenna (Pfefferstadt). Kamienice te powstały po zniwelowaniu wałów na terenie pofortecznym. Wówczas przedłużono ulicę Korzenną (ten fragment nazywano dlatego Neue Pfefferstadt). Widok od ulicy Dyrekcyjnej (Am Olivaer Tor). Z lewej wejście na Hansaplatz, z prawej na Podwale Grodzkie (Stadtgraben). Zabudowania nieistniejące, dziś Węzeł Piastowski (między „Zieleniakiem” a budynkiem byłego hotelu „Monopol”). (Ok. 1912) [IDX:2354,744]
1966

Przebudowa Podwala Grodzkiego.

Przebudowa Podwala Grodzkiego w związku z budową trasy tramwajowej. Widok w kierunku Starego Miasta i ulicy Rajskiej. W głębi wieża kościoła św. Katarzyny.
1905

Willa przy ul. Dyrekcyjnej, rezydencja prezydenta rejencji gdańskiej.

Willę na rogu d. Am Olivaer Tor (Dyrekcyjna) i Placu Hanzy, wybudowano jako siedzibę dla osób pełniących funkcje prezydenta rejencji gdańskiej. W okresie Wolnego Miasta Gdańska, budynek by z kolei siedzibą Prezydenta Senatu. Z lewej przy krawędzi pocztówki, widoczna wieżyczka Szpitala Miejskiego wyburzonego w roku 1911 i w którego miejsce zbudowano Dyrekcję Kolei.