Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Angielska Grobla
Obraz pochodzi z 1925 r. 
  Wyświetlono: 1658 , Lubi: 0.      

Angielska Grobla

Fragment Angielskiej Grobli w kierunku Szafarni.
W głębi widać "Dom pod Murzynkiem".

Podobne zasoby:

1933

Ruch na ul. Długiej

Ruch na ulicy Długiej, po której jeździły samochody, wozy konne i tramwaje. Oczywiście był tez spory ruch przechodniów z względu na popularne sklepy, lokale gastronomiczno-rozrywkowe oraz kina. Z prawej strony widoczna fasada poczty a w głębi, jak gdyby centralnie usadowiona wieża ratusza głównomiejskiego. Między pierzejami rozpięte były także charakterystyczne lampy oświetleniowe.
1904

Ulica Długa

Fragment ul. Długiej widzianej w kierunku zachodnim, na końcu której widoczna jest Złota Brama i dominująca nad nią, Wieża Więzienna. Widoczne kamienice z wykuszami i zdobieniami charakterystycznymi dla lat 80-tych XIX w. Zdjęcie wykonane na wysokości budynku Poczty (niewidoczna z lewej strony) przy skrzyżowaniu z ulicami Pocztową (z lewej) i Lektykarską (po prawej). Widoczne mocno pochylone drzewo, zostało usunięte w początkach lat 30-tych XX wieku.
1932

Ratusz w Elblągu

Ratusz w Elblągu zbudowano w końcu XVIII wieku natomiast pod koniec wieku XIX był gruntownie przebudowywany zmieniając wielkość jak i styl. Po wojnie, jak wiele elbląskich budowli, został w końcu lat 40-tych rozebrany.
1894

Dziana 10

Górna część fasady domu przy ul. Dzianej nr 10. Autor: Rudolf Theodor Kuhn
1937-05

Zaprzęgi konne pod Wielkim Młynem

Konie odpoczywające przed dalszym wożeniem towarów. Z lewej w głebi fragment Szkoły Dokształcającej (Gewerbeschule). Na wprost kamieniczki wzdłuż ul. Wielkie Młyny, od prawej nr 5, 6 i 7. Autor: Annemarie Schwarzenbach
1920

Angielska Grobla

Perspektywa Angielskiej Grobli (Englischer Damm). Po prawej (z charakterystycznymi szczytami) budynki miejskiej rzeźni.(Ok. 1920) [IDX:1552,2152]