Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Panorama Oliwy z Pachołka
Obraz pochodzi z 1903 r. 
  Wyświetlono: 1233 , Lubi: 0.      

Podobne zasoby:

1893

Panorama Oliwy

Panorama Oliwy z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek (Karlsberg). Po lewej kościół pocysterski (od r. 1926 katedra), zabudowania poklasztorne i Park Oliwski. Pośrodku widoczna oś ulic Stary Rynek Oliwski (Am Markt) i Opata Rybińskiego (Am Schlossgarten). Widoczny pierwszy od prawej szpaler drzew wyznacza linię dzisiejszej ulicy Polanki, a drugi linię dzisiejszej Alei Grunwaldzkiej. W głębi łąki, na których stoją dziś osiedla Przymorze i Zaspa. (Ok. 1893)
1893

Panorama Oliwy

Panorama Oliwy z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek (Karlsberg). Pośrodku widoczna oś ulic Stary Rynek Oliwski (Am Markt) i Opata Rybińskiego (Am Schlossgarten). Widoczny pierwszy od prawej szpaler drzew wyznacza linię dzisiejszej ulicy Polanki, a drugi linię dzisiejszej Alei Grunwaldzkiej. W głębi łąki, na których stoją dziś osiedla Przymorze i Zaspa. (Ok. 1893)
1893

Panorama Oliwy

Panorama Oliwy z wieży widokowej na wzgórzu Pachołek (Karlsberg).Pośrodku kościół pocysterski (od r. 1926 katedra), zabudowania poklasztorne i Park Oliwski.Widoczny w głębi, po prawej szpaler drzew wyznacza linię dzisiejszej Alei Grunwaldzkiej. W głębi łąki, na których stoi dziś osiedle Przymorze. (Ok. 1893)
1898

Panorama na oliwską katedrę

Brak opisu
ok. 1930

Widok z wieży na Pachołku w kierunku południowym

Brak opisu
1910

Wieża widokowa na wzgórzu Pachołek

Wieża widokowa z 1882 r. na wzgórzu Pachołek, wysadzona w powietrze przez Niemców w 1945 r.(Ok. 1910)