Koszary przy ul. Łąkowej, dziś Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki

Koszary przy ul. Łąkowej, dziś Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki

Brak opisu

1904

Fragment Kanału Raduni pomiędzy Dolnymi i Górnymi Rybakami.

Odcinek Kanału Raduni widoczny od strony ul. Łągiewniki. W głębi na wprost widoczny budynek koszar (Artillerie-Kaserne I) 36 Pułku Artylerii (Feldartillerie Regiment No 36 Danzig) położony między ulicami Wałową a Rybakami Górnymi.
ok. 1930

Zajezdnia na Dolnym Mieście.

Zajezdnia tramwajowa na Dolnym Mieście.
1939

Koszary we Wrzeszczu

Dawne koszary huzarów we Wrzeszczu. Widok od strony alei Grunwaldzkiej (wówczas Adolf-Hitler-Strasse, wcześniej Hauptstrasse).(Ok. 1939) [IDX:3770,1569]
1907

Długie Ogrody

Widok północnej pierzei Długich Ogrodów w kierunku zachodnim. Za widocznym płotem, koszary szykowane do rozbiórki. W głębi widoczna nieistniejąca nawa kościoła św. Barbary.

Panorama zachodniej części Nowego Portu

Widok z wieży kościoła św. Jadwigi na zabudowę wzdłuż ul. Oliwskiej. W głębi na lewo koszary 128 pułku piechoty, w prawo z dymiącym kominem rafineria cukru a pomiędzy nimi charakterystyczne zwieńczenie budynku poczty oraz latarnia morska.
1903

Długie Ogrody

Perspektywa Długich Ogrodów (Langgarten) od Bramy Żuławskiej w kierunku kościoła św. Barbary. Po prawej, za płotem, rozbiórka rokokowego jeszcze domu (z 1766 r.), w którym od 1820 r. mieli swoje koszary „huzarzy śmierci”. Celem tej rozbiórki było połączenie Długich Ogrodów z Groblą Angielską (Englischer Damm). Powstała w ten sposób ulica Seredyńskiego, wtedy nazywana Trojangasse, od nazwiska znanego gdańskiego dziennikarza i literata Johannesa Trojana. Dzisiejszy patron ulicy, Marian Seredyński, był dyrektorem polskiej Wyższej Szkoły Handlowej, która również mieściła się przy Długich Ogrodach.(1903) [IDX:1277,1873]