Widok z Mostu Chlebowego na Dom Cechu Młynarzy
Obraz pochodzi z 1898 r.  Dodano: 2018-11-19 13:40

1973

Budynek NOT

Widok na budowany obiekt będący siedzibą oddziału Naczelnej Organizacji technicznej w Gdańsku. Na pierwszym planie Kanał Raduni i z prawej fragment tzw "tarczy" na której posadowiony jest Wielki Młyn. W tle widoczny zbiornik gazu przy ul. Wałowej. Autor: Marek Kaliszczak
ok. 1900

Wielki Młyn i kościół św. Katarzyny

Widok z ul. Na Piaskach na Wielki Młyn i wieżę kościoła św. Katarzyny. Z prawej strony widoczny niewielki fragment Domu Cechu Młynarzy, przeniesionego na "Tarczę" w roku 1894, pośrodku Brama Cechu Młynarzy.
1971-05-01

Kanał Raduni z Mostu Chlebowego

Widok z Mostu Chlebowego na Kanale Raduni, w kierunku siedziby KW PZPR w Gdańsku.

Dom Cechu Młynarzy

Niewielka wysepka na Kanale Raduni zwana Tarczą, z Domem Cechu Młynarzy. W głębi szczyt Wielkiego Młyna oraz kościół św. Katarzyny. Z lewej nieistniejąca zabudowa przy ul. Wielkie Młyny (An der Große Mühle) i widoczne hełmy Szkoły Dokształcającej, współcześnie znajdziemy tu Plac Heweliusza.
1975

Kościół św. Katarzyny i Wielki Młyn

Widok spod Ratusza Staromiejskiego (z prawej) na kościół św. Katarzyny i Wielkiego Młyna. Pośrodku widoczny (pierwszy) Pomnik Heweliusza odsłonięty w 1973 r. i przeniesiony w roku 2004 na skwer pomiędzy budynkami hotelu Hevelius, NOT i "Winifery".

Ulica Korzenna

Widok na zabudowę ul. Korzennej w kierunku północnym. Po lewej Ratusz Staromiejski. Zaraz za Mostem Chlebowym (z którego wykonano zdjęcie) dostrzec możemy uliczny szalet. Zastanawiająca jest w tym przypadku bliskość Kanału Raduni.