Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Ul. Długa, widok w kierunku wschodnim.
Obraz pochodzi z 1904 r. 
  Wyświetlono: 1756 , Lubi: 0.      

Ul. Długa, widok w kierunku wschodnim.

Brak opisu

Podobne zasoby:

1932

Przejazd w Bramie Długoulicznej (Złotej).

Brak opisu
1933

Ruch na ul. Długiej

Ruch na ulicy Długiej, po której jeździły samochody, wozy konne i tramwaje. Oczywiście był tez spory ruch przechodniów z względu na popularne sklepy, lokale gastronomiczno-rozrywkowe oraz kina. Z prawej strony widoczna fasada poczty a w głębi, jak gdyby centralnie usadowiona wieża ratusza głównomiejskiego. Między pierzejami rozpięte były także charakterystyczne lampy oświetleniowe.
1935

Pochód przedwyborczy Polaków

Przedwyborczy pochód Polaków w dniu 31 III 1935 r., wychodzący z ulicy Bogusławskiego (Am Reitbahn), gdzie mieściła się Polska Kasa Rządowa i mieszkał ówczesny Komisarz Generalny RP, min. Kazimierz Papée. Manifestanci przechodzą obok domu towarowego braci Freymann na Targu Węglowym (Kohlenmarkt) i zmierzają w kierunku Targu Drzewnego (Holzmarkt). (Fot. Witold Kledzik, 1935) [IDX:1561,769]
1915

Dom Uphagena

Kamienica przy ul. Długiej (Langgasse) nr 12 przebudowana w roku 1775 przez jednego z znakomitszych kupców gdańskich, Johanna Uphagena. Współcześnie obiekt jest placówką muzealną, prezentującej wnętrza dawnych kamienic kupieckich w Gdańsku z zachowaniem trzytraktowej zabudowy czyli kamienicy głównej, skrzydła (łącznika) oraz oficyny. Z prawej strony dom z nr 11, z lewej z nr 13.
1940

Ulica Tkacka

Ulica Tkacka (Grosse Wollwebergasse) udekorowana hitlerowskimi flagami. Widoczne wieże Wielkiej Zbrojowni.Widok od strony ulicy Długiej (Langgasse)(Ok. 1940) [IDX:1518,846]
ok. 1930

Ulica Tkacka

Widok z Długiej na ul. Tkacką a dalej Kołodziejską i Węglarską z zamykający widok kamienicami na rogu Szerokiej i Pańskiej. Nie sposób tu nie dostrzec wieży (jednej z dwu) Wielkiej Zbrojowni, stojącej naprzeciwko ul. Piwnej. Z prawej kamienice w których znajdował się Dom Handlowy Nathana Sternfelda.