Obraz pochodzi z 1959 r.  Dodano: 2019-03-09 08:30

Dawne prezbiterium kościoła św. Ducha

Kościół szpitala św. Ducha

Odbudowa kościoła jako sali gimnastycznej dla SP nr 50.

Kościół szpitala św. Ducha

Więźba dachowa nad nawą d. kościoła. Widoczny już zbudowany łącznik między salą gimnastyczną która znajdować się będzie w odbudowanym kościele a nowym budynkiem szkolnym położonym wzdłuż ul. Grobla IV.

Kościół szpitala św. Ducha

Z względu na projekt przebudowy d. kościoła na salę gimnastyczną oraz szatnię, oznaczało to dodatkową kondygnację, co przełożyło się o nadbudowę nawy głównej, ponad poziom widocznego w prawej strony prezbiterium. Z lewej budynek SP nr 50 oraz budowany łącznik między szkołą a salą gimnastyczną.
1959

Szatnia i sala gimnastyczna przy SP nr 50

Nowe wcielenie dawnego kościoła. Widoczne główne wejście do szkoły poprzez szatnię znajdująca się w dolnej części b. kościoła. Ponad wejściem widoczne większe okna doświetlające, znajdującą się tamże salę gimnastyczną. Z prawej strony budynek szkolny zbudowany całkowicie od nowa, położony wzdłuż ul. Grobla IV.

Kościół szpitala św. Ducha

Fragment północno-wschodniego narożnika dawnego kościoła św. Ducha.
1930

Główne Miasto i Kościół Mariacki

Dachy Głównego Miasta i Kościół Mariacki. Widok z wieży kościoła św. Jana. Na pierwszym planie szczyty domów przy ulicy Świętojańskiej (Johannisgasse). W głębi, po lewej, szczyt Dworu Artusa, a po prawej gmach schroniska młodzieżowego na Biskupiej Górce (Bischofsberg). (Fot. W. Birker, 1939) [IDX:1701,1295]