Stragan przy Podwalu Staromiejskim

Autor: Annemarie Schwarzenbach

ok. 1890

Plac Dominikański

Widok na Plac Dominikański z ul. Lawendowej. Widoczne są dwie baszty, Baszta Jacek (smuklejsza) i Baszta Dominikańska, zwana także "donicą" z względu na opanowanie, przez rosnącą na niej dziką roślinność. W głębi zabudowa ul. Pańskiej.

Baszty na Placu Dominikańskim

Plac Dominikański (Dominikanerplatz) z Basztą Dominikańską zwaną „patrz do kuchni” („Kiek in de Kök”) i Basztą Jacek. (Ok. 1880) [IDX:1811,1069]
1957

Kościół św. Katarzyny

Odbudowa kościoła św. Katarzyny. Trwa budowa nowej konstrukcji dachu.
1930

Panorama Głównego Miasta

Panorama Głównego Miasta z wieży kościoła św. Katarzyny. Na pierwszym planie Hala Targowa, kościół św. Mikołaja i Baszta Jacek. W głębi Kościół Mariacki i – po prawej – nieistniejąca dziś wieżyczka, która zdobiła gmach poczty przy ulicy Długiej (Langgasse).(Ok. 1930)
1909