Zakład opiekuńczy dla ociemniałych
Obraz pochodzi z ok. 1900 r.  Dodano: 2018-02-05 20:26

Zakład opiekuńczy dla ociemniałych

Dawny Miejski Zakład dla Niewidomych im. Wilhelma i Augusty, działający od 1879 r. w zespole 3 budynków. Po roku 1946, w największym z budynków zaczęto tworzyć Zakład Mikrobiologii, wchodzącym w skład Instytutu Medycyny Tropikalnej a ten z kolei w skład Akademii Lekarskiej, zaś pozostałe budynki przekształcono do zamieszkania. Jeden jako hotel asystencki (Blindenhaus), drugi jako akademik dla studentów (Blindenheim). Obecnie wszystkie razem są w zarządzaniu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego czyli dawnej Akademii Medycznej w Gdańsku.