Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Katownia
Obraz pochodzi z 1893 r. 
  Wyświetlono: 2112 , Lubi: 0.      

Katownia

Katownia po restauracji w latach 1883–86 i sklep „R. Martens”. Widok z wału.(Ok. 1893) [IDX:1618,708]

Podobne zasoby:

1919

Wiec przed Bramą Wyżynną

Wiec zwolenników przynależności Gdańska do Rzeszy Niemieckiej przeciwko postanowieniom Traktatu Wersalskiego pod pomnikiem Wilhelma I i Bramą Wyżynną 25 IV 1919 r. Po prawej: gmach Banku Rzeszy, później Banku Wolnego Miasta Gdańska, a dziś NBP. Z lewej nieistniejący hotel „Danziger Hof”. (1919) [IDX:1589,610]
ok. 1900

Dominikswall, współcześnie południowa część Wałów Jagiellońskich

Dominikswall to ulica powstała po likwidacji zachodnich wałów obronnych w końcu XIX w. Był to odcinek pomiędzy Huciskiem a Bramą Wyżynną. Z prawej strony zwarta pierzeja kamienic z restauracjami, kawiarniami itp oraz lokalami dla zamożniejszych mieszkańców Gdańska. Po lewej stronie ulicy, budynki zbudowane w formie willowej, dla bardziej wymagających mieszkańców, choć prawdopodobnie nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na wprost w głębi widoczny budynek hotelu "Deutsches Haus" znajdujący się na rogu Huciska i Elisabethwall czyli północnej części Wałów Jagiellońskich.
1898

Brama Wyżynna i jej okolice

Częściowo zagospodarowany teren po likwidacji zachodnich wałów obronnych. Hotel "Danziger Hof" jest już wybudowany, natomiast działka pod przyszły Bank Rzeszy będzie jeszcze pusta do roku 1905, kiedy to rozpocznie się jego budowa.
1908

Bank Ziemski

Bank Ziemski (Landschaftliche Bank der Provinz Westpreussen) powstał w roku 1905. Obecnie mieści się tutaj oddział gdański BAnku BGZ BNP Paribas (d. Bank Gospodarki Żywnościowej)
1906

Dwór Bractwa św. Jerzego

Brak opisu
ok. 1930

Brama Wysoka (Wyżynna) i pomnik cesarza Wilhelma I.

Brak opisu