Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Most przy młynie w Oliwie
Obraz pochodzi z 1905 r. 
  Wyświetlono: 2041 , Lubi: 0.      

Most przy młynie w Oliwie

Zaprzęg przy młynie, przy wjeździe na Stary Rynek Oliwski (Am Markt). W tle Pachołek z wieżą widokową. (Ok. 1905)

Podobne zasoby:

1912

Pachołek

Wzgórze Pachołek w Oliwie, ze zbudowaną w 1882 r. wieżą widokową. Widok z mostu przy Stawie Młyńskim na Potoku Oliwskim, z wylotu Starego Rynku Oliwskiego (Am Markt). W głębi dawny dworek z 1816 r., mieszczący restaurację „Karlshof”, od końca XIX w. miejsce spotkań gdańskich Polaków. Przed dworkiem, dziś ulica Spacerowa (Kölner Chaussee), zachowały się starsze od niego granitowe słupki przedprożne, pozostałość po stojącej tu wcześniej rezydencji Totenhof. Po lewej stronie urządzenia śluzy, a w głębi fragment zajazdu „Pacholken”, później zwanego „Waldhäuschen”. Niemiecka nazwa Pachołka, Karlsberg, miała upamiętniać opata oliwskiego Karla von Hohenzollerna.(Ok. 1912)
ok. 1910

Oliwa, Pachołek.

Oliwa, wzgórze Pachołek.
1900

Na Starym Rynku w Oliwie

Fragment Starego Rynku Oliwskiego (Am Markt) z widokiem na wzgórze Pachołek i wylotem na most przy Stawie Młyńskim. Przy domu po lewej wylot ulicy Kwietnej (Olivaer Rosengarten).(Ok. 1900)

Stary Rynek Oliwski nr 9

Dom z 1900 r. Autor: Artur Wołosewicz PP Pracownie Konserwacji Zabytków Oddział w Gdańsku Pracownia Dokumentacji Naukowo-Historycznej
1977-05

Stary Rynek Oliwski nr 8

Autor: Artur Wołosewicz PP Pracownie Konserwacji Zabytków Oddział w Gdańsku Pracownia Dokumentacji Naukowo-Historycznej
1915

Pod Pachołkiem w Oliwie

Oliwa, wzgórze Pachołek z wieżą widokową z 1882 r. Pośrodku droga prowadząca ze Starego Rynku Oliwskiego (Am Markt) w kierunku Pachołka i dworek mieszczący restaurację „Karlshof”.(Ok. 1915)