Muzeum Polski
Zintegrowany system prezentacji zdigitalizowanych zasobów archiwalnych i zabytkowych.
Zapraszamy na wirtualny spacer po zbiorach Muzeum Polski.
Reduta Płonia
Obraz pochodzi z 1920 r. 
  Wyświetlono: 1707 , Lubi: 0.      

Reduta Płonia

Zabudowania forteczne na terenie Reduty Płońskiej, usytuowanej naprzeciw Stogów, po drugiej stronie Martwej Wisły. (1920)

Podobne zasoby:

1905

"Apartamentowce" zachodniej pierzei Dominikswall

Brak opisu
ok. 1910

Brama Nizinna

Brama Nizinna, jedna z gdańskich bram zbudowana w 1626 r. przez Jana Strakowskiego wg planów fortyfikacyjnych z roku 1619 które sporządził Cornelius van den Bosche., posadowiona pomiędzy Bastionami św. Gertrudy i Żubr. Jedyna w Gdańska a także jedna z nielicznych zabytkowych bram w Polsce, przez którą w dalszym ciągu jest prowadzony stały ruch pojazdów.
1915

Na Dolnym Mieście

Matka z córką na tle fortów Dolnego Miasta. (Ok. 1915)
1919

Wały i Brama Siedlecka

Nieistniejące wały ziemne z czasów napoleońskich z Bramą Siedlecką i zabudowa przy Nowych Ogrodach (Neugarten). W głębi z prawej widoczny gmach sądu. Widok z nieistniejącego Bastionu Piaskowego, od strony ulicy Rogaczewskiego (Sandgrube). (1919) [IDX:1553,189].
1895

Stocznia Schichaua

Ulica Doki (Werftgasse) i Stocznia Schichaua. Widok z nieistniejącego Bastionu św. Jakuba. Na pierwszym planie fosa bastionu, po lewej fabryka margaryny Dalitz i Spółka, w głębi hale stoczniowe i pochylnia. Po prawej fosa zewnętrzna i fragment terenów Stoczni Cesarskiej, Martwa Wisła i w tle Ostrów (Holm). (Ok. 1895) [IDX:3297,674]
1896

Widok na Bastion św. Elżbiety

Po likwidacji wałów i fos zachodnich fortyfikacji, przyszedł czas budowy nowych ulic. Bliżej widoczna ul. Elisabethwall czyli północny fragment Wałów Jagiellońskich oraz od prawej skośnie w górę ul. Podwale Grodzkie (Stadtgraben). W tle budynki urzędowe przy Nowych Ogrodach.